Snehové reťaze priamo pre vaše vozidlo

Zima dokáže neraz poriadne potrápiť nielen človeka, ale i vaše vozidlo. Obzvlášť počasie je nepredvídateľné a môže nás prekvapiť nepripravených, z hodiny na hodinu sa situácia na cestách otočí o stoosemdesiat stupňov. Prevencia je preto najlepším riešením, ako nezostať nečakane zaskočení snehovou nádielkou.

 

Snehové reťaze ako skvelý pomocník

reťazeVodiči, ktorí snehové reťaze používajú pravidelne, vedia, aký je ich výber dôležitý. Ak vás táto úloha čaká prvý krát, rozhodne ju nepodceňujte. Podľa čoho sa rozhodnúť? V prvom rade je rozhodujúci účel (či reťaze budete mať v kufri auta „len pre istotu“ alebo vás čaká cesta do hôr) a to, v akých podmienkach budete reťaze používať (na blate, štrku či piesku).

Aj vývoj snehových reťazí ide stále vpred a dnes trh ponúka bohatý sortiment kvalitných produktov podľa typu vozidla a rozmeru pneumatík pre tú najlepšiu bezpečnosť. Len správne zvolené reťaze dokážu vozidlo udržať na zasneženej vozovke, ktoré nekĺže na ľade a snehu. 

„Nedajte snehu a ľadu šancu! Buďte na cestách pripravení.“

„PEWAG, spoľahlivosť, stabilita a ľahká manipulácia aj v najťažších podmienkach“

 

Prezutie nepodceňujte

Vodiči ocenia využiteľnosť snehových reťazí hlavne v horských oblastiach a zle prístupnom teréne. Treba si však uvedomiť, že reťaze sú len „doplnkom“ či povinnou výbavou na chladnejšie obdobie roka a v žiadnom prípade nenahradia zimné pneumatiky. Na prvom mieste je vždy bezpečnosť jazdy a preto je nemenej dôležité dbať na správny výber pneumatík, ktoré sú určené výlučne na zimné obutie.

Použitie a povinnosť používať na vozidle zimné pneumatiky bližšie upravuje a definuje príslušná legislatíva. Naopak, snehové reťaze nie sú na Slovensku povinné, s výnimkou oblastí označených dopravnou značkou „snehové reťaze“. Pokiaľ sa chystáte do zahraničia, pred cestou si naštudujte zákony danej krajiny, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam (Rakúsko má povinnosť používať reťaze). Ako sa hovorí, neznalosť zákona neospravedlňuje.

Správne uskladnenie pneumatík Hoci sú pneumatiky vyrobené tak, aby odolávali bežným vonkajším vplyvom ako sú mrazy, vlhkosť a slnečné žiarenie, pri skladovaní by nemali byť vystavované potenciálne škodlivým podmienkam.

Ešte pred tým, ako zimné pneu na istý čas odložíme, mali by sme ich dôkladne očistiť a skontrolovať. Odporúčané je tiež kriedové označenie (LP, PP,..) pre lepšiu orientáciu pri opätovnom prezúvaní. Všeobecne sa pre uskladnenie „dočasne nepotrebných“ pneumatík odporúča tmavé, suché a čisté miesto.

Na stránke www.pneumatiky.sk nájdete skutočne bohatú ponuku produktov nemeckej značky PEWAG a množstvo užitočných informácií. Odbornosť zaručujú naše bohaté skúsenosti, na trhu pôsobíme už 14 rokov. Sme členom prestížnej skupiny PREMIO a našim zákazníkom ponúkame odborné poradenstvo aj vo vlastnej predajni s pneuservisom.

Nakupovanie v našom e-shope je jednoduché, rýchle a prehľadné. Stačí zadať základné parametre podľa typu vozidla a rozmerov kolies. 

Z našej ponuky vyberáme:

  • Pneumatiky
  • Disky (elektróny aj plechové disky), oprava hliníkových diskov)
  • Puklice
  • Bezpečnostné skrutky
  • Snehové reťaze

 

„Spokojnosť zákazníka je našou najlepšou vizitkou“

 

 

FOTO:  © iofoto  / Dollar Photo Club